چطور ویزای توریستی انگلیس بگیریم؟ راهنمای جامع ۲۰۲۰

برخلاف تصور برخی افراد مبنی بر ورود به خاک کشور انگلستان با ویزای شینگن این موضوع صحت نداشته و برای ورود به انگلیس نیاز به اخذ ویزای این کشور دارید. ضمن این که با اخذ ویزای انگلیس که تحت عنوان UK Visa شناخته می‌شود امکان ورود به دیگر کشورهای بریتانیا از جمله ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز را نیز خواهید داشت. با توجه به جاذبه‌های گردشگری انگلیس، در حال حاضر ویزای توریستی انگلستان یکی از ویزاهای پرتقاضا بین تمامی ویزاهای اروپایی محسوب می‌شود. اما فرآیند اخذ ویزای توریستی انگلیس چگونه بوده و مدارک مورد نیاز برای آن شامل چه مواردی می‌شود؟

مراحل گرفتن ویزای توریستی انگلیس

کشور انگلستان با برخورداری از شهرهای تاریخی، عمارت‌های زیبا، قلعه‌های قرون وسطایی و بسیاری جاذبه‌های دیگر تبدیل به یک مکان توریستی ایده‌آل شده است. برای سفر به این کشور زیبا و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن ابتدا باید ویزای توریستی انگلیس را اخذ کنید. ویزای توریستی انگلستان UK visitor visa که تحت عنوان ویزای توریستی استاندارد نیز شناخته می‌شود یکی از ویزاهای کوتاه‌مدت این کشور است که به طور معمول اجازه اقامت بین ۶ ماه تا یک سال را به شخص دارنده می‌دهد. این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد سفر به انگلیس با اهداف زیر را دارند:

 • گردشگری
 • دیدار با اعضای خانواده
 • درمان پزشکی
 • دلایل حرفه‌ای مانند شرکت در یک رویداد ورزشی

تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس

اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس پر کردن فرم درخواست ویزای انگلستان به صورت آنلاین است. این کار را می‌توانید از طریق مراجعه به سایت رسمی مهاجرت و ویزای انگلیس انجام دهید. بعد از مراجعه به این سایت و انتخاب نوع ویزا مورد نظر باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری می‌توانید نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس اقدام کرده و محل مورد نظر خود را برای وقت مصاحبه انتخاب کنید. در نهایت نیز بعد از مشخص کردن محل مورد نظر برای وقت مصاحبه باید هزینه مربوط به درخواست را پرداخت نمایید.

در حال حاضر حداکثر ۳ ماه قبل از تاریخ سفر می‌توانید درخواست خود را برای ویزای انگلیس ارائه کنید.

وقت سفارت انگلیس در تهران

با وجود این که امکان گرفتن وقت ملاقات سفارت انگلیس در تهران وجود دارد اما در این زمینه محدودیت‌هایی وجود دارد. خدمات مرکز درخواست ویزای انگلیس در تهران شامل خدمات محدود و اولیه شده و برای هیچ‌یک از افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها اولویتی برای دسترسی به وقت مصاحبه وجود ندارد. با وجود تعداد بالای متقاضیان وقت سفارت انگلیس در تهران توصیه می‌شود که مراحل اخذ ویزای انگلیس را از طریق مراکز درخواست ویزا در امارات یا ترکیه پیگیری کنید.

ادامه  ریجکت ویزای کانادا و درخواست تجدید نظر

وقت سفارت انگلیس در امارات

در صورتی که در زمان ثبت نام آنلاین یکی از شهرهای دبی یا ابوظبی را برای وقت مصاحبه انتخاب کرده باشید باید امور مربوط به ویزای خود را از طریق مرکز درخواست ویزای انگلیس در امارات پیگیری نمایید. نکته مهم در این رابطه این است که در صورت اقدام از کشور امارات باید به مدت ۱۵ روز کاری در این کشور بمانید تا نتیجه درخواست شما مشخص شود.

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

گرفتن وقت سفارت در ترکیه گزینه دیگری است که در اختیار متقاضیان ویزای توریستی انگلیس وجود دارد. انجام این کار در شهرهای آنکارا و استانبول قابل انجام بوده و باید بعد از دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه حداقل دو روز کاری در این کشور بمانید تا موفق به انجام امور مربوط به اخذ وقت سفارت شوید.

علاوه بر این می‌توانید از سرویس‌های دیگری که برای گرفتن وقت سفارت انگلیس در کشوهای امارات و ترکیه در نظر گرفته شده نیز استفاده کنید. استفاده از این سرویس‌ها کمک خواهد کرد تا فرآیند اخذ وقت سفارت در مدت زمان کمتری انجام بگیرد.

سفر به انگلیس

سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس

در صورتی که سرویس Priority را از طریق مرکز درخواست ویزا در امارات خریداری کنید نتیجه درخواست شما طی ۵ تا ۸ روز کاری مشخص خواهد شد. ضمنا امکان استفاده از این سرویس در ترکیه نیز وجود دارد. هزینه سرویس Priority در مراکز درخواست ویزای ابوظبی و دبی با ترکیه متفاوت بوده و بسته به مدت زمان اعتبار ویزا متغیر خواهد بود.

سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

اگر قصد دریافت فوری ویزای توریستی انگلیس را داشته باشید می‌توانید از سرویس Super Priority استفاده کنید که امکان مشخص شدن نتیجه ویزا طی ۲۴ ساعت را فراهم می‌کند. البته در حال حاضر استفاده از این سرویس ویژه ایرانیان مقیم امارات بوده و سایر شهروندان ایرانی امکان استفاده از آن را ندارند.

ادامه  مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

سرویس Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

با استفاده از این سرویس نیازی نیست که کل ۱۵ روز فرآیند بررسی درخواست ویزا را در امارات بمانید. بعد از انجام انگشت‌نگاری می‌توانید به ایران بازگشته و با مشخص شدن نتیجه بررسی مجددا به امارات سفر کرده و پاسپورت خود را تحویل بگیرید. ضمنا برای تحویل گرفتن پاسپورت خود می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت نیز استفاده کنید. امکان استفاده از این خدمات در کشور ترکیه نیز وجود دارد.

آماده کردن مدارک مورد نیاز

برای گرفتن ویزای توریستی انگلیس باید مدارکی را آماده کنید که در ادامه آورده خواهند شد. دقت داشته باشید که مدارک را با دقت زیاد و به طور کامل گردآوری کنید تا فرآیند اخذ ویزای شما دچار مشکل یا تاخیر نشود.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • کارت پایان خدمت
 • دعوت‌نامه در صورت وجود
 • تاییدیه رزرو هتل
 • تاییدیه رزرو بلیط هوایپما
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • برنامه سفر با جزئیات
 • سند ملکی در صورت وجود
 • مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار

دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی انگلستان باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

حضور در مرکز درخواست ویزا

بعد از آماده کردن مدارک باید در زمان مصاحبه تعیین شده از قبل به مرکز درخواست ویزایی که از قبل مشخص کرده‌اید مراجعه نمایید. در مراجعه حضوری ضمن ارائه درخواست و کلیه مدارک به مرکز درخواست ویزا باید اقدامات مربوط به بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و ثبت عکس را نیز انجام دهید. کودکان زیر ۵ سال نیازی به انجام انگشت‌نگاری نخواهند داشت.

پرداخت هزینه درخواست ویزا را باید به صورت آنلاین در وب‌سایت Gov.uk انجام دهید اما در صورت عدم برخورداری از کارت بانکی بین‌المللی می‌توانید از مراکز درخواست ویزا بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. البته انجام این کار توسط کارگزاری شامل هزینه اندکی نیز خواهد شد.

ادامه  صفر تا صد دریافت ویزای توریستی ژاپن در سال 2020

ویزای انگلیس

انتظار برای بررسی پرونده

بعد از ارائه درخواست و انجام بیومتریک باید منتظر بمانید تا پرونده شما توسط سفارت انگلیس مورد بررسی قرار بگیرد. زمانی که نتیجه بررسی پرونده به مرکز درخواست ویزا اعلام شود یک ایمیل جدید دریافت خواهید کرد. سپس پاسپورت شما از طریق پست بازگردانده خواهد شد.

به طور معمول، تصمیم‌گیری در مورد درخواست ویزای انگلیس حدود ۳ هفته طول می‌کشد.

هزینه اخذ ویزای انگلیس

هزینه اخذ ویزای انگلیس بسته به نوع ویزای درخواستی شما متغیر خواهد بود. هزینه انواع ویزای توریستی استاندارد Standard Visitor visa در جدول زیر ارائه شده است.

نوع ویزاهزینه درخواست ویزا (دلار آمریکا)
کوتاه مدت (اعتبار حداکثر ۶ ماه، سینگل یا مولتی)۱۳۰
بلندمدت (اعتبار حداکثر ۲ سال)۴۹۴
بلندمدت (اعتبار حداکثر ۵ سال)۸۹۶
بلندمدت (اعتبار حداکثر ۱۰ سال)۱۱۲۴

در صورتی که برای درمان پزشکی قصد گرفتن ویزای توریستی استاندارد انگلیس را داشته باشید باید مبلغ ۲۶۰ دلار را پرداخت کنید. حداکثر اعتبار این نوع ویزا ۱۱ ماه تعیین شده است.

افزایش شانس اخذ ویزای توریستی انگلیس

در حال حاضر با توجه به روابط دیپلماتیک نامطلوب بین ایران و انگلستان سخت‌گیری زیادی در رابطه با صدور ویزای انگلیس برای شهروندان ایرانی می‌شود. بنابراین اخذ ویزای توریستی انگلیس کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. اما برخی موارد وجود دارد که احتمال اخذ این ویزا را بیشتر خواهد کرد. در ادامه به مهم‌ترین فاکتورهای افزایش شانس گرفتن ویزای انگلستان اشاره شده است:

 • داشتن سابقه سفر مناسب از جمله سفر به کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، ژاپن، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن
 • ارائه سند ملکی
 • ارائه مدارک شغلی قوی که نشان‌دهنده موقعیت و درآمد شغلی مناسب شما باشد
 • داشتن حداقل ۱۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • گردش حساب بانکی بالا

با توجه به خدمات محدود مرکز درخواست ویزای انگلیس در تهران و مسائلی که در ارتباط با گرفتن وقت سفارت انگلیس در کشورهای ترکیه و امارات وجود دارد بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزای توریستی انگلیس اطلاعات کاملی را در این زمینه جمع‌آوری کنید. ضمن این که استفاده از مشاوره و خدمات موسسات معتبر فعال در این زمینه نیز می‌تواند پیشنهاد خوبی محسوب شود.

پاسخی بگذارید

بستن منو