راهنمای دریافت وقت سفارت هلند از طریق وی اف اس

اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که انتظار در صف‌های طولانی برای اخذ وقت سفارت کشورهای اروپایی را تجربه کرده‌اند احتمالا با شنیدن کلمه وقت سفارت یاد دردسرها و مشکلات مربوط به آن می‌افتید. اما خبر خوب این است که اخیرا بسیاری از سفارت‌های اروپایی با برون‌سپاری امور مربوط به گرفتن وقت سفارت به کارگزاری‌ها، دردسرهای مربوط به گرفتن ویزا را حل کرده‌اند. سفارت هلند یکی از این سفارت‌ها محسوب می‌شود که امور اداری اخذ ویزا را برون‌سپاری کرده است. در حال حاضر برای اخذ انواع ویزای کوتاه‌مدت هلند باید اقدام به گرفتن وقت سفارت از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال VFS Global نمایید.

سفارت هلند در تهران

گرفتن ویزای هلند از طریق VFS Global

برای گرفتن ویزاهای کوتاه‌مدت هلند در قدم اول باید نسبت به رزرو وقت ملاقات کارگزاری وی اف اس گلوبال که تحت عنوان وقت سفارت هلند نیز شناخته می‌شود اقدام کنید. برای گرفتن وقت سفارت هلند یا همان وقت ملاقات فقط باید از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال اقدام نمایید و سفارت هلند در تهران نقشی در این موضوع ندارد. ویزاهای کوتاه مدت هلند به آن دسته از ویزاهایی گفته می‌شود که به شخص دارنده اجازه اقامت در هلند را برای حداکثر ۹۰ روز می‌دهد. از جمله ویزاهای کوتاه‌مدت هلند می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ویزای گردشگری
 • ویزای تجاری
 • ویزای دیدار با خانواده و دوستان
 • ویزای ماموریت رسمی
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای مسابقات ورزشی
 • ویزای نمایشگاه تجاری

چطور وقت ملاقات بگیریم؟

به منظور تعیین وقت ملاقات کارگزاری وی اف اس گلوبال تنها یک راه وجود دارد. بری این کار باید یک ایمیل را به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com ارسال کنید که شامل موارد زیر باشد:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مورد نظر برای حضور در کارگزاری
 • نوع ویزای درخواستی
 • کشور مقصد اصلی (هلند یا کارائیب)
ادامه  چطور وقت سفارت شینگن بگیریم؟

بعد از ارسال ایمیل باید منتظر بمانید تا تأییدیه وقت ملاقات برای شما فرستاده شود. دقت داشته باشید که در صورت نقص در اطلاعات خواسته شده، وقت ملاقات به شما اختصاص پیدا نخواهد کرد. وقت ملاقات اختصاص داده شده به شما قابل تغییر یا کنسل کردن نیست و در صورت عدم مراجعه در زمان تعیین‌شده باید مجددا برای رزرو وقت ملاقات اقدام کنید.

متقاضیانی که در زمان ملاقات تعیین‌شده سفارت هلند در محل کارگزاری وی اف اس گلوبال حضور پیدا نکنند تا یک ماه امکان گرفتن وقت ملاقات جدید را نخواهند داشت.

در زمان مراجعه به کارگزاری سفارت هلند چه چیزهایی را همراه داشته باشیم؟

بعد از مشخص شدن زمان وقت ملاقات، باید همراه با نامه تاییدیه وقت ملاقات در زمان مقرر در محل کارگزاری حضور پیدا کرده و فرم درخواست تکمیل‌شده را به کارگزاری تحویل دهید. در زمان مراجعه علاوه بر فرم درخواست باید پاسپورت، عکس و کلیه مدارک مورد نیاز برای ویزای درخواستی را همراه داشته باشید. دقت داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک ممکن است درخواست شما مورد بررسی قرار نگیرد. اطلاعات بیومتریک شخص متقاضی نیز در زمان مراجعه به کارگزاری ثبت خواهد شد.

چطور درخواست ویزا را پیگیری کنیم؟

بعد از ارائه درخواست ویزای هلند و مدارک مربوطه به کارگزاری مذکور باید منتظر بررسی درخواست خود بمانید. تا اینجای کار تمامی امور توسط کارگزاری VFS انجام می‌شود اما فرآیند بررسی درخواست و تصمیم‌گیری در مورد رد یا قبول آن به طور کامل در اختیار سفارت هلند و افسر مربوطه است. بنابراین کارگزاری وی اف اس هیچ مسئولیتی در رابطه با تصمیم‌گیری در مورد درخواست ویزای هلند ندارد. در این مدت می‌توانید وضعیت درخواست خود را از طریق صفحه پیگیری درخواست ویزای هلند پیگیری نمایید.

ادامه  چطور وقت سفارت شینگن بگیریم؟

ویزای هلند

هزینه اخذ وقت سفارت هلند

اخذ وقت سفارت هلند از طریق کارگزاری VFS شامل هیچ هزینه‌ای نبوده و کاملا رایگان است. البته با توجه به تعداد بالای افرادی که وقت ملاقات رزرو کرده و در زمان مقرر به محل کارگزاری مراجعه نمی‌کنند، مرکز درخواست ویزای هلند در نظر دارد تا در آبنده‌ای نزدیک هزینه‌ای را برای گرفتن وقت ملاقات به عنوان تضمین حضور افراد تعیین نماید. هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای هلند به طور جداگانه و در زمان مراجعه حضوری افراد به کارگزاری دریافت خواهد شد. این هزینه به طور معمول ۸۰یورو است که برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال به ۴۰یورو کاهش یافته و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

آیا امکان گرفتن ویزای بلندمدت هلند از طریق VFS وجود دارد؟

کارگزاری وی اف اس گلوبال در ایران تنها امور مربوط به ویزاهای کوتاه مدت هلند را انجام می‌دهد و امکان درخواست برای ویزای بلندمدت هلند از طریق این کارگزاری وجود ندارد. ویزای بلندمدت هلند امکان اقامت بیش از ۹۰ روز در هلند را می‌دهد و در صورتی که قصد دارید بیش از ۹۰ روز در کشور هلند اقامت داشته باشید باید برای گرفتن مجوز اقامت هلند اقدام کنید. درخواست مجوز اقامت موقت هلند یا MVV فقط از طریق سفارت هلند در ایران امکان‌پذیر است. بدین منظور باید در ابتدا اقدام به گرفتن وقت سفارت هلند از طریق صفحه تعیین وقت سفارت هلند نمایید. بعد از اخذ وقت سفارت هلند باید به در زمان مقرر به محل سفارت در تهران مراجعه کرده و درخواست خود را همراه با مدارک لازم ارائه کنید.

ادامه  مهمترین نکاتی که باید درباره مدارک لازم برای ویزای شینگن در سال 2020 بدانید

آدرس و اطلاعات تماس کارگزاری VFS

کارگزاری وی اف اس گلوبال در تهران، میدان هروی، خیابان گلستان پنجم، مرکز تجاری هروی سنتر و طبقه ۴ واقع شده است.

شماره تماس: ۰۲۱۸۲۸۰۲۸۱۲

ایمیل: info.netherlandsiran@vfshelpline.com

روزهای کاری: تمامی روزها به جز جمعه و شنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت هلند در تهران

روزهای تعطیل وی اف اس گلوبال برای متقاضیان هلند در سال ۲۰۲۰

تعطیلات ۲۰۲۰

تاریخ

روز سال نو میلادی

۱ ژانویه

نوروز

۲۱ مارچ

نوروز

۲۴ مارچ

یکشنبه عید پاک/تولد حضرت قائم

۲۱ آپریل

دوشنبه عید پاک

۲۲ آپریل

روز عروج عیسی

۳۰ می

رحلت امام خمینی

۴ جون

Whit Sunday

۹ جون

Whit Monday

۱۰ جون

عید قربان

۱۲ آگوست

تاسوعا

۹ سپتامبر

عاشورا

۱۰سپتامبر

رحلت رسول اکرم

۲۷ اکتبر

روز کریسمس

۲۵ دسامبر

روز Boxing

۲۶ دسامبر

پاسخی بگذارید

بستن منو