صفر تا صد دریافت ویزای توریستی ژاپن در سال ۲۰۲۰

ژاپن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود که ارتباطات گسترده‌ای با نقاط مختلف جهان دارد. از همین رو، در تمام طول سال افراد زیادی با اهداف مختلف به کشور ژاپن سفر می‌کنند. برای ورود به کشور ژاپن با هر دلیلی نیاز به اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. نکته مهم در ارتباط با گرفتن ویزای ژاپن به سخت‌گیری اداره مهاجرت این کشور برای صدور ویزا مربوط می‌شود. دقیقا به همین دلیل است که ویزای ژاپن یکی از باارزش‌ترین ویزاهای جهان محسوب می‌شود و اعتبار پاسپورت شما را بالا خواهد برد. انواع مختلفی از ویزای ژاپن توسط دولت این کشور و برای اهداف مختلف طراحی شده که یکی از متداول‌ترین آن‌ها ویزای توریستی ژاپن است.

ویزای ژاپن

ژاپن کجای دنیاست؟

ژاپن از ۴ جزیره اصلی و تعداد زیادی جزیره کوچک‌تر تشکیل شده است. این کشور در حاشیه اقیانوس آرام واقع شده و کشورهای چین، کره و روسیه نزدیک‌ترین همسایه‌های آن محسوب می‌شوند. بیش از دو سوم سرزمین ژاپن را کوهستان تشکیل داده و آتش‌فشان‌های زیادی در آن وجود دارد. اکثر قریب به اتفاق جمعیت ۱۲۷ میلیون نفری ژاپن از لحاظ قومی همگن بوده و به زبان ژاپنی صحبت می‌کنند. توکیو با جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ژاپن شناخته می‌شود.

ژاپن سرزمینی با تضادهای باورنکردنی است؛ از آسمان‌خراش‌های مدرن گرفته تا قلعه‌های باستانی و از اماکن مقدس گرفته تا قطارهای سریع‌السیر. در این کشور آسیای شرقی می‌توانید ترکیبی فوق‌العاده از مدرنیسم و فرهنگ سنتی ژاپن را مشاهده کنید که به بهترین شکل ممکن با یکدیگر تلفیق شده‌اند. در سفر به ژاپن گزینه‌های توریستی متنوعی از جمله مشاهده مظاهر مدرنیته ژاپن در توکیو، بازدید از آثار سنتی ژاپن در معابد کیوتو، بازدید از یک قلعه باستانی در اوزاکا و گذراندن یک روز آرامش‌بخش در جزیره میاجیما را پیش رو دارید. در هر صورت، هر نسخه‌ای از ژاپن را که در ذهن داشته باشید قطعا در سفر به این کشور چیزهایی زیادی برای کشف کردن وجود خواهد داشت.

ادامه  لیست کامل مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

سفر به ژاپن

آشنایی با ویزای توریستی ژاپن

در حال حاضر ۶۸ کشور در دنیا وجود دارند که شهروندان آن‌ها برای ورود به ژاپن به عنوان گردشگر نیازی به اخذ ویزای این کشور ندارند. از جمله این کشورها می‌توان به آمریکا، استرالیا، آرژانتین و اکثر کشورهای اروپایی اشاره داشت. شهروندان سایر کشورها از جمله ایران برای ورود به ژاپن باید اقدام به اخذ ویزای توریستی این کشور کنند. ویزای توریستی ژاپن برای اهدافی از جمله گردش و تفریح، بازدید از دوستان و شرکت در کنفرانس‌ها طراحی شده است.

داشتن ویزای توریستی ژاپن حق کار کردن در این کشور را به شخص دارنده ویزا نخواهد داد.

ویزای توریستی سینگل یا یک‌بار ورود ژاپن اجازه اقامت ۱۵ یا ۳۰ روزه را به دارندگان این ویزا می‌دهد و به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد. ویزای توریستی دابل یا دوبار ورود به شما اجازه دو سفر کوتاه در یک بازه زمانی ۶ ماهه را خواهد داد. در نهایت باید به ویزای توریستی مولتیپل یا چندبار ورود ژاپن اشاره داشته باشیم که محدودیتی در دفعات ورود و خروج به کشور ژاپن نداشته و اعتبار آن بسته به ملیت متقاضی بین ۱ تا ۵ سال است. اما دقت داشته باشید که هر بار اقامت در این کشور نمی‌تواند بیشتر از ۱۵ یا ۳۰ روز طول بکشد.

جاذبه های ژاپن

مراحل اخذ ویزای توریستی ژاپن

برای گرفتن ویزای ژاپن باید مراحل اخذ ویزا از جمله ارائه درخوست ویزا را از طریق سفارت ژاپن در تهران پیگیری نمایید. جهت اخذ ویزای توریستی ژاپن مراحل زیر را به صورت گام به گام طی کنید.

تکمیل فرم درخواست ویزا

در اولین گام باید فرم درخواست ویزای توریستی ژاپن را دانلود کرده و اقدام به تکمیل نمودن آن نمایید. در پر کردن این فرم دقت زیادی داشته باشید و فراموش نکنید که آن را امضا نمایید.

ادامه  مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

گردآوری مدارک مورد نیاز

تمامی مدارک مورد نیاز ویزا را به طور کامل گردآوری کنید تا در روند درخواست شما مشکلی ایجاد نشود. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن شامل موارد زیر می‌شود:

  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • یک قطعه عکس رنگی
  • شناسنامه
  • برنامه سفر دقیق با ذکر جزئیات و به زبان انگلیسی
  • تاییدیه رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • تاییدیه رزرو هتل
  • مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال
  • مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله گردش حساب بانکی

مدارک مربوط به تمکن مالی از این جهت اهمیت دارد که از طریق آن نشان دهید توانایی تامین مالی خود را در طول مدت اقامت در ژاپن خواهید داشت. دقت داشته باشید که کلیه مدارک فارسی باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای تایید وزارت دادگستری باشد.

ارائه درخواست به سفارت ژاپن

بعد از آماده کردن مدارک مورد نیاز می‌توانید به بخش کنسولی سفارت ژاپن در تهران مراجعه کرده و درخواست خود را برای ویزای توریستی ژاپن ارائه نمایید. دقت داشته باشید که ارائه درخواست و مدارک باید حتما به صورت حضوری انجام شود و انجام این کار از طریق پست امکان‌پذیر نخواهد بود. کلیه مدارک مورد نیاز باید به صورت اصل مدرک ارائه شوند.

مراجعه به سفارت ژاپن و ارائه درخواست و مدارک ویزا نیازی به گرفتن وقت قبلی نداشته و در روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۰:۳۰ صبح امکان‌پذیر است.

انتظار برای بررسی درخواست ویزا

بعد از ارائه درخواست و مدارک باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام گردد. به طور معمول فرآیند بررسی درخواست ویزای توریستی ژاپن بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان می‌برد. به منظور اخذ نتیجه نهایی و تحویل گرفتن پاسپورت می‌توانید روزهای یکشنبه الی پنجشنبه  از ساعت ۱۵ الی ۱۶ به سفارت ژاپن مراجعه نمایید. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا هیچ توضیحی در این ارتباط داده نخواهد شد و در ضمن تا ۶ ماه حق ارائه درخواست جدید را نخواهید داشت.

هزینه ویزای توریستی یک بار ورود ژاپن مبلغ ۳,۹۵۰,۰۰۰ ریال است.

اهمیت اخذ ویزای توریستی ژاپن از نگاهی دیگر

گرفتن ویزای توریستی ژاپن را می‌توان با اصطلاح «با یک تیر دو نشان زدن» توصیف کرد. با گرفتن این نوع ویزا می‌توانید به یکی از جذاب‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای جهان سفر کنید که بی‌شک خاطره‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود. اما اخذ ویزای توریستی ژاپن از جنبه دیگری نیز اهمیت دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ادامه  بررسی فرم های درخواست ویزای کانادا| فرم های ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای گردشگری ژاپن

 

در ابتدای متن نیز اشاره شد که اداره مهاجرت ژاپن قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای در ارتباط با صدور ویزای این کشور دارد و به همین دلیل اخذ ویزای این کشور ارزش زیادی پیدا کرده است. اما ارزش اخذ ویزای ژاپن در چه شرایطی مشخص خواهد شد؟ داشتن سابقه سفر مناسب برای سفر به کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و کشورهای حوزه شینگن یک فاکتور مهم محسوب می‌شود. اگرچه اخذ ویزای کشورهای مذکور حتی با پاسپورت سفید هم غیرممکن نیست اما سابقه سفر مناسب احتمال گرفتن ویزا را بالا خواهد برد. در چنین شرایطی وجود ویزای ژاپن در پاسپورت می‌تواند برگ برنده پرونده شما باشد. از همین رو برخی افراد ویزای توریستی ژاپن را به طور خاص با هدف ایجاد سابقه سفر مناسب اخذ می‌کنند.

برای اخذ ویزای توریستی ژاپن می‌توانید شخصا اقدام کرده یا از طریق موسسات فعال در این حوزه اقدام کنید. استفاده از خدمات موسسات حرفه‌ای و معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند به دلیل آشنایی این موسسات با روال اخذ ویزا و همچنین برخورداری از تجربه بالا می‌تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

پاسخی بگذارید

بستن منو