مرزهای آلمان بعد از کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ایتالیا و سرعت بالای گسترش آن در اروپا، پیشنهادی مبنی بر معلق کردن پیمان شینگن مطرح شد که اتحادیه اروپا آن را رد کرد. پس از رد شدن ایده تعلیق پیمان شینگن توسط اتحادیه اروپا، کشورهای عضو حوزه شینگن شروع به شدیدتر کردن چک‌های مرزی خود جهت مقابله با کرونا نمودند. یکی از این کشورها آلمان است که تصمیم گرفته کنترل‌های سخت‌گیرانه‌تری را در چک‌های مرزی خود اعمال نماید.

از جمله اقدامات دولت آلمان می‌توان به بررسی کامل وضعیت سلامتی مسافرانی اشاره کرد که از کشورهای ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن و ایران وارد آلمان می‌شوند. تمامی مسافرانی که از کشورهای مذکور وارد آلمان می‌شوند باید قبل از ورود به خاک این کشور وضعیت سلامتی خود را گزارش کرده باشند. تا قبل از این تنها مسافران چینی ملزم به انجام این کار بودند.

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان در آلمان، دولت این کشور اقدامات عملی دیگری مانند لغو رویدادهای بین‌المللی را نیز در دستور کار خود قرار داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به لغو نمایشگاه تجارت گردشگری  ITB اشاره داشت که بالای ۱۶۰هزار بازدیدکننده را به برلین می‌کشاند. با این وجود، تا کنون دولت آلمان اقدامی جهت بستن مرزهای خود به منظور جلوگیری از ورود شهروندان کشورهایی مانند ایران نکرده است.

البته دقت داشته باشید که در شرایط فعلی سفر به کشور آلمان چندان کار آسانی نیست زیرا اکثر شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی پروازهای خود را به ایران لغو کرده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی که کار حمل و نقل هوایی در ایران را انجام می‌داد ایرلاین آلمانی لوفت‌هانزا بود که اخیرا کلیه پروازهای خود را تا پایان ماه آوریل ۲۰۲۰ (۱۱ اردیبهشت ۹۹) به حالت تعلیق درآورده است. البته این شرکت هواپیمایی علاوه بر ایران اقدام به لغو پروازهای خود به شهرهای شمالی ایتالیا نیز کرده است.

ادامه  توصیه‌های کرونایی به مسافران ایرانی پروازهای خروجی

پاسخی بگذارید

بستن منو