بررسی فرم های درخواست ویزای کانادا| فرم های ویزای اقامت موقت کانادا

کانادا از مهم‌ترین مقاصد مهاجران در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود و هر ساله صدها هزار درخواست برای انواع ویزای این کشور ارائه می‌شود. با توجه به این موضوع دولت کانادا و به طور خاص اداره مهاجرت و شهروندی این کشور برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را طراحی کرده‌اند. هر یک از این برنامه‌های مهاجرتی دارای ساز و کار خاص خود بوده و شرایط و الزامات مخصوص به خود را دارند. اولین گام برای ارائه درخواست ویزای کانادا تکمیل فرم‌های مربوطه است. بر اساس نوع ویزای مورد نظر و همچنین شرایط دیگر از جمله سفر همراه خانواده باید فرم‌های مختلفی را تکمیل نمایید. با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم تا فرم های درخواست ویزای کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای کانادا را می‌توان در دو گروه کلی شامل ویزای اقامت دائم و ویزای اقامت موقت دسته‌بندی کرد. ویزای اقامت موقت کانادا TRV شامل ویزاهایی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای همراه و سوپر ویزا می‌شود. این نوع ویزاها برای مدت مشخصی معتبر بوده و پس از پایان اعتبار باید کشور کانادا را ترک کنید. هر یک از این ویزاها مدارک و فرم‌های خاص خود را داشته که باید طی فرآیند درخواست نسبت به تکمیل و ثبت آن‌ها اقدام نمایید. درخواست ویزای موقت کانادا از طریق ثبت نام آنلاین در سایت اداره مهاجرت کانادا و تکمیل فرم‌ها و بارگذاری مدارک مربوطه انجام می‌شود. با توجه به این که ویزاهای اقامت موقت کانادا بیشترین درخواست را در کشورمان دارد در این مطلب صرفا به بررسی فرم‌های این نوع ویزاها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی کانادا

فرم درخواست ویزای توریستی کانادا

فرم درخواست ویزای توریستی کانادا که تحت عنوان فرم IMM5257 شناخته می‌شود مخصوص افرادی است که قصد دارند به طور موقت به کانادا سفر کنند. در صورتی که هدف شما از سفر به کانادا گردش و تفریح و یا دیدار با خانواده و دوستان باشد باید فرم درخواست ویزای توریستی را پر کنید. در این فرم اطلاعات شخصی شما مورد سوال قرار گرفته و به همین دلیل این فرم تحت عنوان فرم اطلاعات شخصی ویزای کانادا نیز شناخته می‌شود. این فرم علاوه بر ویزای توریستی برای درخواست ویزای ترانزیت و سوپر ویزای کانادا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه  صفر تا صد دریافت ویزای توریستی ژاپن در سال 2020

برای پر کردن فرم IMM5257 می‌توانید آن را دانلود کرده و بعد از پرینت کردن اقدام به تکمیل آن نمایید. در نهایت نیز پس از امضا کردن فرم باید آن را اسکن کرده و در قسمت مربوطه در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری نمایید. همچنین می‌توانید نسخه آنلاین فرم را روی کامپیوتر پر کرده و بعد از پرینت کردن فرم تکمیل شده اقدام به امضا و اسکن نمایید. کلیه اطلاعات خواسته شده از جمله نام و نام خانوادگی، شمار تماس و سایر مشخصات خود را با دقت کامل پر کنید زیرا هر گونه نقص یا اطلاعات اشتباه ممکن است منجر به رد شدن درخواست ویزا شود. در زیر می‌توانید تصویر این نوع فرم درخواست ویزای کانادا را مشاهده کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی کانادا

فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا

فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا که تحت عنوان فرم IMM 1294 شناخته می‌شود برای آن دسته از افرادی طراحی شده که قصد گرفتن مجوز تحصیلی کانادا را دارند. کلیه افرادی که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند و قصد گرفتن ویزای تحصیلی این کشور را دارند باید فرم درخواست مذکور را دانلود کرده و تکمیل نمایند. در این فرم باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، محل تولد، تاریخ تولد، وضعیت تاهل و… را وارد کنید. علاوه بر این، در فرم IMM 1294 سوالاتی در رابطه با اعضای خانواده شخص متقاضی نیز وجود دارد که باید به طور کامل تکمیل شوند. در زیر می‌توانید نمونه فرم درخواست ویزای کانادا جهت تحصیل در این کشور را مشاهده کنید.

فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا

علاوه بر فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا فرم دیگری نیز در این ارتباط وجود دارد که برای تمدید ویزای تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرم تحت عنوان IMM5709 شناخته شده و شامل اطلاعات شخصی، زبان، اطلاعات تماس و… می‌شود. در صورتی که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا مشغول تحصیل هستید برای تمدید ویزای فعلی باید یک ماه قبل از اتمام اعتبار ویزای خود اقدام به پر کردن فرم IMM5709 نمایید. دقت داشته باشید در صورتی که اعتبار پاسپورت شما به پایان رسیده باشد امکان تمدید ویزای خود را نخواهید داشت. در زیر نمونه فرم تمدید ویزای تحصیلی کانادا را مشاهده می‌کنید.

ادامه  ریجکت ویزای کانادا و درخواست تجدید نظر

فرم تمدید ویزای تحصیلی کانادا

فرم اطلاعات خانوادگی

فرم اطلاعات خانوادگی که تحت عنوان IMM 5645 شناخته می‌شود از دیگر فرم های درخواست ویزای کانادا است و باید به کنسولگری این کشور ارائه شود. افراد بالای ۱۸ سال که قصد دریافت ویزای موقت کانادا را دارند و در خارج از کانادا هستند باید فرم اطلاعات خانوادگی را تکمیل کنند. در این فرم باید مواردی نظیر نام و نام خانوادگی، نسبت خانوادگی، وضعیت تاهل، نشانی، اطلاعات شغلی و برخی اطلاعات دیگر در رابطه با اعضای خانواده شخص متقاضی ویزا تکمیل شود. در زیر تصویر فرم IMM 5645 را مشاهده می‌کنید.

فرم اطلاعات خانوادگی ویزای کانادا

فرم نماینده اعضای خانواده

فرم نماینده اعضای خانواده (use of family member representative) که تحت عنوان IMM5713 نیز شناخته می‌شود در مواردی مورد نیاز خواهد بود که به جز متقاضی اصلی ویزا اعضای خانواده وی مانند همسر و فرزند نیز قصد همراهی وی را در سفر به کانادا داشته باشند. این فرم باید توسط هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه تکمیل شود. اعضای خانواده با تکمیل این فرم یکی از اعضا را به عنوان نماینده خود انتخاب می‌کنند تا مراحل اخذ ویزا از جمله تحویل دادن مدارک به سفارت را پیگیری نماید. در زیر می‌توانید تصویر فرم نماینده اعضای خانواده را مشاهده کنید.

فرم نماینده اعضای خانواده

فرم Schedule 1 ویزای کانادا

فرم Schedule 1 ویزای کانادا که تحت عنوان IMM5257 شناخته می‌شود مربوط به ویزاهای موقت کانادا بوده و متقاضی اصلی ویزا به علاوه همسر و فرزندان وی باید این فرم را تکمیل کنند. در این فرم برخی اطلاعات تکمیلی از جمله سوابق حضور در پست‌های دولتی و نظامی تکمیل می‌شود. در صورتی که سابقه حضور در سازمان‌های دولتی و نظامی را داشته‌اید باید ضمن اعلام این موضوع در فرم، اطلاعات دقیق را در مورد آن ارائه دهید. در زیر می‌توانید نمونه فرم Schedule 1 ویزای کانادا را مشاهده کنید.

ادامه  چطور ویزای توریستی انگلیس بگیریم؟ راهنمای جامع 2020

فرم Schedule 1 ویزای کانادا

با توجه به این که کشور کانادا برنامه‌های ویزای مختلفی را دارد و هر یک از این برنامه‌های دارای فرم و چک لیست مدارک خاص خود هستند بهتر است قبل از اقدام برای گرفتن ویزای کانادا ابتدا هدف خود را از سفر به طور دقیق مشخص کنید. بعد از انجام این کار می‌توانید ویزای متناسب با هدف سفر خود را پیدا کرده و سپس فرم و مدارک مورد نیاز آن را بررسی نمایید. در صورتی که در انتخاب نوع ویزا و فرم های درخواست ویزای کانادا دچار تردید هستید بهتر است از موسسات معتبر فعال در این حوزه کمک بگیرید. ضمن این که این موسسات در زمینه تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا نیز به شما کمک خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

بستن منو